Czym są pakiety bateryjne?

W obliczu ogromnego rozwoju technologicznego obserwuje się coraz większe zapotrzebowanie na energię. Jednym z nowych i praktycznych rozwiązań, które są stosowane nie tylko w małych i dużych firmach, ale również przez klientów indywidualnych oraz państwowe służby, są pakiety bateryjne. Co to takiego, jak można zaprojektować taki zestaw i gdzie znajdzie on zastosowanie? Zapraszamy do lektury!

Pakiet bateryjny to zestaw zawierający dowolną liczbę identycznych baterii lub pojedynczych ogniw akumulatora. Pomiędzy komponentami pakietów bateryjnych jest zapewniona przewodność elektryczna, pakiety takie posiadają również czujnik temperatury, by zapewnić bezpieczeństwo podczas ich użytkowania.

Jakie są zalety pakietów bateryjnych?

Do zalet pakietów bateryjnych należy fakt, iż mogą one być montowane wewnątrz lub na zewnątrz urządzeń elektronicznych, a komórki bateryjne budujące zestaw są łatwo dostępne na rynku. Cena takich pakietów w porównaniu do ich jakości jest bardzo korzystna, ponieważ ogniwa można poddawać recyklingowi i ich produkcja jest stosunkowo łatwa i szybka. Jakie są zastosowania pakietów akumulatorowych? Wysokiej klasy pakietów bateryjnych można używać m.in. w pojazdach elektrycznych, urządzeniach medycznych (takich jak defibrylatory, pompy infuzyjne, czy lampy polimeryzacyjne), elektronarzędziach ogrodniczych, systemach alarmowych, urządzeniach pamięci masowej oraz urządzeniach wojskowych (samoloty, drony, wykrywacze min). Ceny zestawów bateryjnych zaczynają się już od kilkudziesięciu zł (mowa o pakiecie baterii litowych w rozmiarze AA, im większe gabaryty i moc, tym wyższa cena).

Jakie pakiety baterii są dostępne na polskim rynku?

Na polskim rynku najczęściej są dostępne pakiety baterii litowych oraz alkalicznych. Możliwości zaprojektowania takiego zestawu są nieograniczone – firmy zajmujące się produkcją ogniw mogą stworzyć w pełni zindywidualizowany pakiet w dowolnej konfiguracji i do dowolnego zastosowania, zgodnie z wolą klienta. Kryteria, według których projektowane są zestawy pakietów bateryjnych to preferowany rodzaj napięcia i moc baterii, czas pracy ogniw oraz ilość dostępnej przestrzeni. Projekty są również optymalizowane pod kątem obowiązujących przepisów prawa i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Zanim produkt końcowy zostanie oddany klientowi do użytku, jest wielokrotnie testowany w specjalistycznym laboratorium.

Czy zaprojektowanie takiego zestawu jest trudne?

Pakiety bateryjne można również z powodzeniem stosować w pojazdach elektronicznych. Dzięki nim możliwe jest zasilenie m.in. autobusów, skuterów, rowerów, a nawet łodzi. Czy trudno zaprojektować taki zestaw bateryjny? Absolutnie nie! Aby zbudować swój własny pakiet akumulatorów, Klient może skorzystać z intuicyjnego i prostego w obsłudze konfiguratora pakietów online. Przed zakupem danego pakietu warto skonsultować wybór ze specjalistą - fachowcem, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie i konfigurację!

Joomla SEF URLs by Artio