Ładowarki litowo-jonowe

Dlaczego ładowarki litowo-jonowe są tak bardzo popularne? Jakie są zalety tej technologii? Zapraszamy do lektury!

Firma BTO to firma specjalizująca się w produkcji źródeł zasilania dla sprzętu elektronicznego wykorzystywanego w wielu branżach. Akumulatory BTO zasilają sprzęty medyczne, wojskowe, systemy alarmowe i przeciwpożarowe, elektronarzędzia oraz elektronikę mniejszych gabarytów, z której na co dzień korzysta każdy. Specjalnością BTO są ogniwa litowo-jonowe, w tym przede wszystkim innowacyjne technologiczne ogniwa Boston Power. Do ich zasilania są potrzebne specjalistyczne ładowarki litowo-jonowe. Czym się charakteryzuje ten typ ładowarki?

Ładowarka Li-Ion (LITOWO-JONOWA)

praktyczne i uniwersalne urządzenia do ładowania ogniw oraz pakietów bateryjnych

Technologia baterii litowych łączy ze sobą potencjał materiałów katodowych o niskim progu zamarzania z zaletami anody litowej. Dzięki temu możliwe jest skoncentrowanie możliwie największej ilości energii w niewielkim akumulatorze. Tego typu baterie mogą pracować w ekstremalnych warunkach, ale do prawidłowego i bezpiecznego działania wymagają specjalnych ładowarek.

Do ładowania akumulatorów Li-Ion przystosowane są procesorowe i uniwersalne ładowarki sieciowe Li-Ion. Urządzenia te sprawdzają się świetnie nie tylko do ładowania pojedynczych ogniw, ale i również większych pakietów bateryjnych. W zależności od preferencji Klient może wybrać ładowarkę dla 4, 7, 10, a nawet 16 ogniw, napięcie takich urządzeń waha się od 14,8 V do ponad 50 V. Ceny ładowarek litowo-jonowych zawierają się w przedziale 140 – 700,00 zł, a większość modeli umożliwia reaktywację nawet głęboko rozładowanych ogniw!

Czy ładowarki litowo-jonowe są bezpieczne?

Ładowarki są zasilane standardowym zasilaczem, mogą być również podpinane za pomocą USB do komputera. Urządzenia te posiadają szereg zabezpieczeń, nie tylko zwarciowych, ale i termicznych, by zapewnić użytkownikom największy poziom bezpieczeństwa w trakcie korzystania z nich. Dzięki temu ładowarka jest chroniona przed przegrzaniem, przeciążeniem i odwrotną polaryzacją.

W ofercie BTO znajdziesz wysokiej jakości ładowarki USB oraz fadromy do akumulatorów, elektronarzędzi i pakietów bateryjnych, posiadamy również bogatą ofertę akcesoriów do ładowarek w postaci kabli, adapterów, wtyczek oraz przewodów USB. Z nami Klient zawsze znajdzie najbardziej satysfakcjonujące i optymalne rozwiązanie!  

Joomla SEF URLs by Artio