Technologia
niklowo - kadmowa
(NiCD)

Jedna z najbardziej znanych i sprawdzonych technologii akumulatorów, która charakteryzuje się niezawodnością i stabilnością parametrów. Od dłuższego czasu, pod naciskiem Uni Europejskiej,  technologia niklowo-kadmowa zostaje wypierana przez niklowo - wodorkową, która to jest bardziej przyjazna środowisku.

Obecnie technologia niklowo-kadmowa skupia gałęzie przemysłu takie jak: oświetlenie awaryjne, elektronarzędzia, medycyna i wojsko.

Najważniejsze cechy:
•    Szybkie i proste ładowanie
•    Duża liczba cykli ładowania / rozładowania
•    Długi okres trwałości
•    Proste przechowywanie i transport

Sklep on-line

niklowo kadmowe

Technologia niklowo - wodorkowa
(NiMH)

Ogniwa Niklowo-wodorkowe (NiMH) posiadają wiele cech akumulatorów niklowo – kadmowych Ni-Cd. W związku ze znacznym podobieństwem między obiema technologiami w zakresie konstrukcji i technologii wytwarzania akumulatory NiMH zyskały sobie szybko duże grono zwolenników. Możliwe było to dzięki temu, że napięcie początkowe na obu typach elektrod jest niemal identyczne i dlatego jest możliwe zamienne stosowanie tych akumulatorków w sprzęcie elektronicznym.
Niewielkie różnice występujące w obu systemach chemicznych sprawiły, że dla akumulatorków NiMH konieczne było opracowanie odrębnego systemu ładowania, szczególnie dla aplikacji, gdzie konieczne jest szybkie ładowanie akumulatorków.

Należy przy tym zauważyć, że urządzenia przeznaczone do ładowania ogniw NiMH mogą być stosowane z powodzeniem do ładowania akumulatorków NiCd, natomiast odwrotnie nie jest to wskazane. Szczególnie, jeśli proces ładowania jest szybki.

Obecnie pozbyto się już w większości wczesnych wad akumulatorów NiMH i mogą one w pełni zastąpić starszą technologię. Dzisiejsze ogniwa NiMH posiadają niemal dwukrotnie większą gęstość energetyczną niż ogniwa NiCd, jeśli porównujemy ogniwa zbliżone rozmiarami.   

W ofercie BTO znajdują się ogniwa NiMH takich marek jak Panasonic, Sony,  GP, JJJ itd.

Najważniejsze cechy:
•    Wysoka gęstość energii
•    Proste przechowywanie i transport
•    Dobry żywotność
•    Przyjazne dla środowiska

Sklep on-line

Joomla SEF URLs by Artio